HavaBus Otobüsünde Kavga

HavaBus Otobüsünde Kavga

HavaBus Otobüsünde Kavga

Kadıköy’den hava alanına gitmek için Havabus otobüsüne bindiler. Otobüsün içi kokuyor. Eski. Kırık koltuk arkaya düşmesin diye bağlamışlar.

Ön tarafa bir başka otobüs yaklaşır. Üzerinde “Havaist” yazmaktadır. İnternette, İmamoğlu döneminde kurulan yeni şirket yazmaktadır.

Görevli görünür ve paraları hazır etmelerini söyler. Bir yolcu Akbil kartını kullanacağını söyler. Görevli çalışmadığını söyler ve o kişiden 14₺ alır. Oysa kendi hatalarıdır ve akbil indiriminde götürmeleri gerekmektedir. Bu aksaklık bilerek yapılıyor gibi görünür. Geciken kalkış uyarlarla başlar.

Yenisahra durağı kalabalıktır. Hatta ayakta  kalanlar olur. Otobüs bir türlü hareket edemez. Uçağı kaçırma endişesiyle uyarılar yapılır. Ama görevli dikkate almaz ve sürekli uyarır: Bir kişi biletsiz. Bileti olmayan. Uyarılar sürer. Bir yolcu iyice darlanır ve der ki; kalk yoksa arabayı ben kaldırırım. Ama duymaz görevli. Çok yaşlı bir yolcu “sahiden uçağı kaçıracağız” der. Bir başka yolcu “on kere tekrarladınız herkes duydu” der. Uyarılar çoğalır. O yaşlı “hadi ama” diyince, görevli bu kez “ne diyon lan” der demez ortalık karışır. Bu kez herkes görevliye bağırır. Arada sakin olalım uyarısı duyulur.

Ve otobüs kalkar. Bu kez şoför “karakola çekeyim mi” tehditini savurur. Bu kez daha çok tepki alır. Yola devam eder. Fakat ne bu hız! Savrulanlar olur.

HavaBus otobüsünde kavga ve maceralı yolculuk biter. Fakat sorular havada kalır: Havabus ne zaman kapatılacak? Ya da yeni şirketle gitmek zorunlu mu oldu?

SakirSaglam

T-Haber internet gazetesidir. Habercimiz SakirSaglam (IFJ) ve TGS üyesidir.