×

Uyarı

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/utkuasan/public_html/t-haber.com/images/Yerel/duzce1mayis

Düzce 1 Mayıs

1 Mayıs Düzce’de kutlandı. 

1 Mayıs İşçi Bayramı, tüm Dünya’da olduğu gibi Düzce’de de kutlandı.
İlde bulunan İşçi ve Memur sendika temsilciliklerinin önderliğinde toplanan emekçiler Belediye Meydanı'nda hareketle İstanbul Caddesi'nde sloganlar atarak Anıtpark alanına ulaştılar.

Polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri ve üst araması ile alana alındılar. Burada yapılan saygı duruşu ve istiklal Marşı okunmasının ardından kürsüye davet edilen Eğitim-Sen İl Başkanı Erdal SEYCAN konuşmasına Şanlıurfada ki 1 Mayıs Kutlamalarına giderken kaza yaparak ölen 5 işçi için taziyelerini bildirirken, yaralılara da geçmiş olsun dileklerini iletti. Konuşmasının devamında 1 Mayıs işçilerin sadece Türkiye’de değil tüm dünyada kutlanan en kutsal bayram olduğunu ve işçi sınıfının birleşip tek yumruk olduğu bir bayramıdır dedi.

Ayrıca EYT ( Emeklilikte Yaşa takılanlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği) de yer alarak “Kıdeme Dokunma Yanarsın, Bana Kıdem Yoksa Sana Huzur Yok, Yasalar Geriye Dönük İşletilemez, Zorunlu BES istemiyoruz” yazılı dövizlerle son günlerin en çok konuşulan işçi hakkı gasplarına dikkat çektikleri gözlemlendi.

Atılan sloganların ardından gruplar halay çekerek alandan ayrıldılar.

Dil Çevirici

trzh-CNenfrdeitruvi