Aynasız Makine: NikonZ7

Aynasız Makine: NikonZ7

Aynasız Makineler-NikonZ7

Teknoloji ARGE elemanları her geçen gün, karşımıza yeniliklerle çıkmayı sürdürüyor.

Ayrıca markaların yarışı da bir başka alanda sürmekte.

Günümüzde fotograf makinesi seçimi giderek zorlaşıyor. Her makine tüm isteklerimizi karşılamıyor. Haliyle farklı seçimlere yöneliyoruz. Ama ne istediğini netleştirenler, bir ki farklı elemanı da ekleyerek çantasını oluşturuyor.

Şimdi ise DSLR mi AYNASIZ mı sorusunu çözmeye çalışıyoruz. Çünkü hayli yenilikler sunuluyor. Örneğin; makinenin boyutu ve ağırlığı ilk soru?

Bu fotografta DSLR makine ile AYNASIZ makine boyutu ile ışığın hız ve makine içinde aldığı yolu kırmızı çizgi ile görmekteyiz. İlk seçim bilgileri için bir kolaylık.

Görüldüğü gibi, aynasız makinenin boyutu küçük. Neden? Ayna yok. Işığı kırıp yön veren prizma yok. Böylece 2cm. kısalıyor. İkinci bir neden, gövdenin ağırlığı azalıyor. Ayrıca, aynasız makinelerdeki odaklama sistemi ile öne çıkıyor.

Nikon Z7 bir aynasız makine. Kompakt gövde. Büyük objektif yuvası. Parlak objektifler. Güçlü yapı.45,7 MP, 64 – 25600 ISO, 4K Film, 493 Odak Noktası, 9 FPS gibi özelliklerinin yanında sitesinden bakılarak incelenebilir. Buraya en son ve beklenilen özellikleri barındırması nedeniyle aldık.

Elbette markaların farklılıkları, farklı özellikleri bulunmakta. Seçme işi biraz daha bilen kişilerden destek alınarak sürebilir.

SakirSaglam

T-Haber internet gazetesidir. Habercimiz SakirSaglam (IFJ) ve TGS üyesidir.