Mustafa Seven

Sokak Fotografçısı Mustafa Seven Düzce'de

Mustafa Seven Sepaj Enerji Fotograf Yarışması için Düzce'ye geldi.
Geçtiğimiz yıl ‘Doğanın Enerjisi’ konu başlığı ile fotoğraf yarışmalarına start veren SEPAŞ Enerji bu yıl ‘Sokağın Enerjisi’ konusu ile yeni bir fotoğraf yarışmasına daha imza atıyor.
Yarışma kapsamında Düzce Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelen Sokak Fotoğrafçısı Mustafa Seven kendisinden ve fotoğrafa başlama hikayesinden bahsetti. Uzun yıllar gazetelerde Fotomuhabiri olarak görev yaptığını, meslekten ayrıldıktan sonra da yine Fotoğraf üzerine projeler ürettiğini belirtti. Sokakta fotoğraf çekmenin inceliklerinden bahseden Seven, zor fakat bir o kadar da zevkli bir uğraşı olarak gördüğü Sokak Fotoğrafçılığı için belge niteliği taşıyan fotoğrafların kaynağı değerlendirmesinde bulundu.
Öğrencilere yarışmaya mutlaka katılmaları gerektiğini, kafalarında oluşturacakları bir konuya odaklandıklarında hiç ummadıkları yerlerde istedikleri görüntüyü yakalayabileceklerini belirtti.

 

 

NOT:
Sokağın Enerjisi fotoğraf yarışması Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinde yaşayan 18 yaşından büyük tüm fotoğraf severlere açık olarak 2 Mayıs – 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yarışma sonunda birinciye 5 bin TL. ikinciye 3 bin TL. üçüncüye ise 1500 TL para ikramiyesi verilecek.

Aynı zamanda bu ilk derece sahipleri Mustafa Seven ile Gaziantep’te sokak fotoğrafçılığı çekimine katılacak. Diğer yandan 18-21 yaş arası katılımcılar için de Genç Objektif kategorisi bulunuyor.

Dil Çevirici

trzh-CNenfrdeitruvi