Mültecilerin Çilesi Yeniden Başladı: Avrupa Kapıları Açıldı

Mültecilerin Çilesi Yeniden Başladı: Avrupa Kapıları Açıldı

Mültecilerin Çilesi Yeniden Başladı: Avrupa Kapıları Açıldı

Suriyeli göçmenler yollara düştü. Asıl çile bir daha başladı. Sınır kapılar açılınca Avrupaya göç dalgası yeniden alevlendi. Çoluk çocuk yollarda. Açlık, bakımsızlık yakındır. Sonuç yıkımdır. Denizden karadan, kaçak yollardan Avrupa’ya kapağı atmaya çalışıyorlar. Başarabilecekler mi?

Gerçek nedir? Avrupa kapılarını açmadı. Hatta asker yığarak geçişleri durdurmaya bakıyor. Kapılar açıldı ama! Avrupa kapıları mı açıldı? Yoksa Suriye kapıları mı? Gerçekte Suriye kapıları açıldı. Böylece, İdlib gibi alanlarda sıkışanların, hatta terör gruplarının Türkiye’ye girecek olması. Asıl Türkiye tehlike-tehdit altında. 

Medya; Suriye ve Türkiye’nin parçalanmış haritalarını yıllar öncesinden paylaşmıştı.

mülteciler deniz yolunda  mülteci akını sürüyor

Kısaca;

Suriye üzerine yapılan hesaplar üzerinden yıllar geçti. Ölenler, yaralılar, yurtlarından edilenler sayısız. Kendilerine yeni gelecek hayalleri kuranların kırıklıkları…Onca kullanılan bomba, silah, patlayıcıların doğaya verdiği yıkımlar.

Emperyalizmin kazanımları…Bakkal dükkanlarından başlayarak paraların büyük sermaye gruplarına doğru yol alışı-akışı…Haliyle halkların yoksullaşırken, sermayenin büyümesi. 

İşte savaşın çıkarılmasının altındaki gerçek. Bu bir oyun. 

İkinci Dünya savaşı dedikleri oyun ile “66 MİLYON” insanı yok etmek. Aslı; SSCB’yi yok etmek için HİTLER’in piyon olarak kullanılması. Sovyet orduları tam Avrupa’yı teslim almak üzere iken, Büyük Sermayenin NORMANDİYA ÇIKARMASI ile Avrupayı ve Almanya’yı (ikiye bölerek-yarısını)  kurtarması.

Önümüzdeki günleri görelim bakalım. Çünkü, SERMAYENİN OYUNU SÜRÜYOR!