Bahar Geldi mi?

Martın Sonu Bahar Geldi mi?

Martın Sonu Geldi, Bahar Geldi mi?

Bir seçim süreci daha bitti. Çeşitli kişi ve kurumların değerlendirmeleri sürüyor.

Kılıçdaroğlu şöyle dedi: " Ülkemiz bu kadar hukuksuz, adaletsiz bir seçimi dönemini de gördü. Tüm olanlara rağmen çok olgun bir seçim geçirdik. Demokrasiye olan bağlılığımız sayesinde oldu."

Çeşitli olgu ve oluşumları unutmamak gereklidir. Bu seçim de unutulmaması ve ders çıkarılması gereken bir süreçtir. En başta Sayın Cumhurbaşkanı Belediye Başkan Adayları gibi mitinglere katılmamalıdır. Bu yasa değişmelidir. Seçim sürecinde vatandaşı koruma görevinde olan bakanlar da partili olmamalıdır. Çok fazla yıpranıyorlar ve güven kaybı, devletin zaafına neden olabilir. Bize göre 31 Mart 2019 seçimlerinde bu yaşandı. İktidar partilerinin oy kayıplarının nedenlerinden biri de budur. İktidar partileri kendi süreçlerini iyi yönetemediler ve yenildiler. Halk seçim sürecindeki tutumlarını cezalandırdı. Oy seviyeleri ve hatta il sayıları olarak fazla sayıda il belediye başkanlıklarını kazanmalarına rağmen yenildiler. İstanbul ve Ankara'daki oy kayıplarının ikinci nedeni de budur.

Martın Sonu Geldi, Bahar Geldi mi?

Bahar ancak SÖMÜRÜ BİTERSE gelir. DİN, DİL, IRK, CİNSİYET VE BÖLGECİLİK üzerinden yapılan sömürü sürüyor, bir de EMEK sömürüsü var ki felaket.  Bunca işsizlik, iflaslar, bunca adaletsizlik, bunca kayırma, particilik, iş yerlerinin kapanması, say say daha çok...

Tüm illeri bir parti alsa da sömürü bitmez. 

Sorunu bu açıdan bakıp, çözmeye çalışmak her vatandaşın da görevidir.

Elbette her parti işini iyi işler, karar kendilerinin.

Vatandaşlık söz hakkımızı söyledik.

 

 

 

Dil Çevirici

trzh-CNenfrdeitruvi