Ruhsatsız Yapılaşma

Ruhsatsız Yapılaşmaya Gece Operasyonu


Düzce şehir merkezinde bulunan İsmet İnönü Parkı ve Avni Akyol parkları içerisinde bulunan yapılar, il idare kurulu kararıyla yıkıldı. 775 sayılı Gecekondu kanununa muhalif olarak inşaa edildiği öne sürülen yapılarla ilgili mahkeme süreci devam ederken bir gün içinde alınan kararın uygulanmasında ki hız ise hem kafaları karıştırırken hem de memnuniyet yarattı.

      
İsmet İnönü parkı içinde küçük bir çay evi formunda açılan zamanla büyüyerek kafetarya, düğün salonu ve Lunapark olarak genişleyen yapılaşma Düzce halkı tarafından sık sık eleştirilere maruz kalıyordu.
Aynı şekilde daha evvel Park Gazinosu olarak bulunan binanın yıkılarak Belediye Sosyal tesisleri olarak inşaa edilen yapı da aynı gerekçelerle yıkıldı. Belediyeye ait parkın içinde Belediye Sosyal Tesisleri olarak hizmet veren yapının ruhsatsız olması ise ayrı bir soru işareti olarak kafalarda ki yerini aldı.
Konuyla ilgili medya bilgilendirmesi yapan Düzce Belediye Başkanı Sn. Faruk Özlü her iki park içindeki ruhsatsız yapılar yıkılacak. İki park arasındaki yol araç trafiğine kapatılarak parklar birleştirilecek ve Millet Bahçesi olarak hizmet verecek dedi.

Dil Çevirici

trzh-CNenfrdeitruvi