Feyzullah Aktan’ın 58 Yıllık Önder Gazetesi Kapandı.

Feyzullah Aktan’ın 58 Yıllık Önder Gazetesi Kapandı.

Feyzullah Aktan’ın 58 yıllık gazetesi ÖNDER kapandı.

“58 YILDIR DOĞRU VE GÜVENİLİR HABER ÖNDER GAZETESİ”

Feyzullah Aktan, Kepirtepe Köy Enstitüsü’nü bitirmedi, ayrıldı. Gazetecilik yapmak üzere işe el attı.

Gazeteciliği  sorumluluk duygusunun eseri. Köy Enstitüsü bu sorumlulukta bireyler yetiştiriyordu. Birde kendi güçlü karakteri, bu sorumluluğun boyutunu gösteriyor. 

Keşan’daki ÖNDER GAZETESİ böyle biriyle, böyle bir direncin sorumluluğunda yaşıyor.

Geliyoruz 2019 sonuna.  Artık ne yapsa, maliyetleri karşılayamıyor. Çünkü; giderler zamlarla artıyor. Gazete sahipleri için bir karar var: Dört tane “Gazetecilik mezunu çalıştırmak zorundasın.” Yoksa, izin yok. Reklam gelirleri düşürülüyor. Reklamlar konusunda; Basın İlan Kurumu farklı bir uygulamaya geçiyor. Ne yapıyor? Gazetelere verilen ilan faturalarını  gazete adına kesiyor. Ama ödemeleri zamanında ve istenilen düzeyde ödemiyor.  Yani istediği gibi davranıyor. Şudur, budur kırpıyor. Ve bir süre sonra ödüyor. Bir ilçedeki gazetenin geliri ve satışı ne ola ki! Yaşam damarı kesiliyor. KAPAT deniyor, kısacası.

Basın İlan Kurumu, bir gazetenin kapanmasında, böyle bir yolla; niçin etkili oluyor?

Türkiye’de gazetecileri-gazeteleri FETÖ-TERÖR kıskacına almak ne denli keskin sonuçlar doğurduysa, bu yol da aynı sonucu doğurdu!

Keşan’daki ÖNDER GAZETESİ, yeni yılda artık çıkmayacak.

ÖNDER gazetesini yaşatmak için; Tapulu arazisine varana dek elde ne varsa çıkaran Feyzullah Aktan’a, ne denli saygı sunulsa azdır.

 Önder Gazetesi-Keşan